BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

ABDÜRREZZAK BOZKURT

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Abdürrezzak Bozkurt    Şubat  1993 Silvan


Silvan Toprağı Şehide Doymuyor

Silvan’da, PKK özel timlerinin saldırısına uğrayan, Mehmet V. Kan (28) şehid oldu. Olaydan birkaç gün sonra da, Abdürrezzak Bozkurt (20) isimli Müslüman, PKK’lılar tarafından şehid edildi.

Silvan Ulucamii önünde, işportacılık yapan Mehmet Kan, 27 Ocak 1993 sabahı 8.00 civarında silahlı saldırıya uğradı. Ulucami önünde işportacılık yaparak, hayatını kazana kardeşimizi, şehid eden PKK canileri, artık arkasına sığınacakları bir şey bulmakta acizlik çekmekteler.

27 Şubat günü, yine Silvan’da, yolda yürümekte olan bir aile, tümüyle PKK’nın hedefi oluyordu. PKK özel timinin saldırısı sonunda, Fikret Zengin ve A. Hadi Zengin şehid düştüler.

 

Kaynak: YERYÜZÜ– Mart 1993 Sayı: 28 Sayfa: 12

abdurrezzakbozkurt

 

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.