BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

ABDÜLVAHAB YERSİZ

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Abdülvahap Yersiz          7 Ekim 1992 Mazıdağı

ŞEHİD MOLLA ŞEYHMUS

Bu şehid öyle bir yolda yürüdü ki, tüm zorlukları ve sıkıntıları, dinlemeden davasında mücadele ediyordu. Şehid edildiği ve ikamet ettiği Kızıltepe’de, ilk İslami mücadeleyi başlatan ve sayısız musibetler içinde, ailesiyle beraber sabreden, Allah’ın eriydiler.

O’nun daima, bel’am ve sahte aydınlara karşı, katı bir tutumu vardı, zalimlere karşı bir şey yapmadan; canıyla ve malıyla, kendini ortaya koymayan kişinin, zillet içinde yaşayacağını söylüyordu.

O şehid edilmeden 17-18 saat önce, beraber yan yanaydık. O esnada bana dedi ki: “Biliyor musun, benim yaşıtlarım olan kardeşlerimin hepsi, şehadete kavuştu. Acaba, bana da bu mukaddes şerbet nasip olur mu?” Ve ertesi gün 4 Ekim 1992 günü; kalleş PKK timleri, kendilerine elektrik memuru süsü vererek, evine girip, O’nu haince şehid ettiler.

Ve biz diyoruz ki: Ey şehid! Sen gittin, ama yerine, sayısızca kendi bu yola adayan genç bıraktın. Ve bu mücadelemiz, hep devam edecektir.

Şehidin ardından 3 gün geçmeden, Mazıdağı’nın yakın bir köyünde İlkokul öğretmenliği yapan A. Vahap adlı, aziz ve değerli kardeşimiz, hunharca, PKK ve T.C köpekleri tarafından şehid edildi. (7 Ekim 1992)

Biz diyoruz ki: Ey şehidler! Ne mutlu ki, sizler görevinizi ifa ettiniz. Fakat zalimler bunu bilsin ki, İslam şehidlerinin kanının hesabını soracağız.

Tu öndere reyamını ey şehid

Tu rehbere dâvamını ey şehid

Tu rezane reyamını ey şehid

A.MEZLUM/KIZILTEPE

Kaynak: Yeryüzü – Sayı: 24 Sayfa: 2

abdulvahabyersiz

 

BOSNA'DA ve GÜNEYDOĞU'DA YENİ ŞEHİDLER

“Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Aslında onlar, diridirler. Fakat siz bilmezsiniz.” Bakara 154

Müslümanlar, dünyanın her yerinde, zalimlere karşı direniyorlar. Zulme boyun eğilmeyeceğini, kanlarını akıtarak, şehadete koşarak, gösteriyorlar. Türkiye Müslümanları da, bu mücadelede imtihanlarını vermektedir.

Geçtiğimiz hafta da Avusturya’dan AHMET DEMİRER kardeşimiz, şehid olmuştur. AHMET DEMİRER kardeşimiz, Müslümanların cephelerinden Travnik’te, Sırp bombardımanı altında şehid düştü.

AHMET DEMİRER kardeşimiz,  Amasya’nın Taşova ilçesinden, İstanbul Küçükçekmece’ye taşınmış; babasını kaybetmiş olduğu için, annesinin ve altı kızkardeşinin geçimini üstlenmişti. Yaklaşık 4 yıl önce Avusturya’ya giderek, orada çalışmaya başlamıştı.

AHMET DEMİRER, geçim kavgasının yanı sıra, İslami mücadelenin de aktif bir mücahidi idi. Dünya Müslümanlarının evrensel kavgasında, zulme karşı direniş cephelerinde savaşmak ve şehid olmak için hayatını adamıştı. Eylül ayında izne geldiğinde, annesine “Bosna’da şehid olmaya gidiyorum, hakkını helâl et.” Diyerek vedalaşmıştı. İki aydan beri mesaisini Allah yolunda Bosna cephesinde sürdürmekteydi. Bosna’da çaresiz din kardeşlerinin, yetim sofralarına, canını ikram etmiş ve izzetli şehadet kervanına katılmıştı.

Kürdistan cephesinde ise Müslümanlar, iki ateş arasında, direnişe devam ediyorlar.

Bu ateşler, zalim, tağuti T.C. ve PKK tarafından gelmektedir. Mazlum Kürt halkı üzerinde aynı vahşeti beraberce uygulamaktadırlar. Bu zulme boyun eğmeyen Müslümanları imha etmek için; hem T.C. hem de PKK ikitaraftan saldırmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde T.C. tarafından şehid edilen kardeşlerimiz, Nusaybin’de Hüseyin, Batman’da Muhammed Nur Koyun isimli Müslümanlardır. Batman’da şehid edilen Nur Muhammed Koyun, özel tim tarafından vurulduktan sonra, hastaneye götürüleceğine, işkence altına alınmış ve işkencede, kan kaybından şehid düşmüştür.

PKK tarafından şehid edilen kardeşlerimizin sayısı 100’ü geçmektedir…

Geçtiğimiz hafta içerisinde şehid edilen kardeşlerimiz Mazıdağı’nda Abdülvahab Yersiz, Batman’da Fahrettin Çelik, Ceyhan’da Mehmet Nevruz Hoca’dır.

T.C.’ye boyun eğmeyen Müslümanların, PKK önünde eğilmesi beklenemez.

Bu direnişin anlamı, yeryüzünde Allah7ın dini hakim olana, fitneden ve zulümden eser kalmayıncaya kadar, cihade temketri. Şehidlerimiz, kutlu olsun.

Onların yolunu sürdüreceğiz. Allah’a ve şehidlerimize söz veriyoruz.

Ekmek kavgasına ve yoksulluğa mahkum edilen halkımıza da, gerçek kurtuluşa, Allah yolunda yaşamaya, Lâik-kapitalis-kemalist oligarşiye karşı, İslami hareketin saflarında mücadeleye çağırıyoruz.

ŞEHİDLERİN YOLUNU SÜRDÜRECEĞİZ!

TÜRKİYELİ MÜSLÜMANLAR

Kaynak: Yeryüzü – Ekim 1992 Sayı: 24 Sayfa: 10

abdulvahabyersiz-2


 

 

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.