BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

FEHMİ KILIÇ

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Fehmi Kılıç         18 Nisan 1979

 

RİZE İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRETMENİ ÖLDÜRÜLDÜ

...İzmit’te bir bankanın şubesi bombalandı.

...İskenderun’da bir öğrenci ağır yaralandı.

 

RİZE

Rize İmam Hatip Lisesi öğretmenlerinden Fehmi Kılıç, dün sabah saat 08.00’de evinden çıktığı sırada, kimlikleri belirlenemeyen kişilerin, açtıkları ateş sonucu ölmüştür.

Rize Emniyet Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Fehmi Kılıç; dün sabah saat 08.00’de, evinden okula gitmek üzere ayrılmış ve bu sırada, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerin, tabanca ile açtıkları ateş sonucu, olay yerinde ölmüştür.

Fehmi Kılıç’ın öldürüldüğü yerde, 5 adet boş kovan bulunmuştur. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, olayın ideolojik amaçla işlenip işlenmediği konusunun, araştırıldığını bildirmişlerdir.

 fehmikilichaber

Kaynak: Milli Gazete - 19 Nisan 1979 Sayfa: 1

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.