BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

HAYREDDİN SÖNMEZ

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

hayreddinvesikalikHayreddin Sönmez       

7 Eylül 1980

Saldırılar Devam Ediyor

Dünyanın her tarafında ölüm, kalım savaşının veren ve yer yer devletleşmeye doğru giden  Müslümanlar, sistemli bir katliama tabi tutulmaktadır.

Son günlerde Türkiye Müslümanlarına da sistemli bir saldırının başladığı görülmektedir.

Kayseri’de Akıncılar kampı basılmakta, jandarma tek taraflı ateş açıp bir kardeşimizi şehid edip, bir kısmını yaralamaktadır.

Tatvan’da kızıl faşistler tarafından taranmakta, evleri bombalanmakta, çocuklara bile saldırılabilmektedir.

Midyat’ta yine saldırılar, tutuklamalar sürdürülmektedir.

Batman’daki saldırılarda ise, Rus taraftarı (D.D.K.D) tarafından Hayreddin Sönmez kardeşimiz şehid edilmekte ve bazı kardeşlerimiz yaralanmaktadır.

Adana’da iki kardeşimiz şehid edilmiş ve saldırılar devam etmiştir.

Bursa’da ırkçı Faşistler, Müslümanlara (camiden çıkarken) topluca saldırmışlardır.

Saldırıların büyük bir kısmı Müslümanların etkin olduğu bölgelerde meydana gelmesi, Müslümanların şuur düzeyinin yükselmesinin tabi sonucudur denilebilir. Küfür, şuurlu Müslümanlara tahammül edememektedir. Şuurlu ve kararlı Müslümanlardan meydene gelen cemaatin, küfür ve zulmü ortadan kaldırması, tabii neticedir.

Müslümanlar, düzen ile düzenin yanında ve karşılarındaki güçlerle ilişkilerini gözden geçirmeye ve yeniden tavır almaya başlamışlardır. Kendi beldelerindeki insanların meselelerine doğru çözümü getiren, istismarların önüne geçen İslam’ın aydınlığını sunmaya başlamışlardır.

Bir yiğid savaşçı daha düştü!..Toprağa düşen bir tohum gibi… Arkasında binlercesini bırakarak gitti Hayreddin kardeşimiz… Artık Metinlerle, Hasan Yeşillerle birlikte O…

Mücadelesi, bıraktığı yerden, yükselerek devam edecektir.

Zulme uğrayan, katledilen bütün Müslümanların hesabı sorulacaktır elbet…

Hayreddinimize Allah’tan (C.C) rahmet, ailesine ve Türkiye Müslümanlarına başsağlığı dileriz.

Kaynak: Yenidevir Gazetesi – 8 Eylül 1980 Son Sayfa

 

hayreddinhaber

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.