BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

HÜSNÜ SARIOĞLU

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Hüsnü Sarıoğlu 2 Şubat 1979 Ankara

ÇALIŞMA BAKANLIĞI’NDA NAMAZ KILMAK İSTEYEN BİR İŞÇİ DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLDÜ

…Taşçı ‘Çalışma Bakanlığı, Komünistlerin karagâhı hâline getirilmiştir. Daha evvel de burada Kur’an-ı Kerim yırtılmış, sayfaları Komünistlerin ayakları altına atılmıştır.’ dedi.

…Tellioğlu, Akıncı işçi Sarıoğlu’nun namaz kıldığı için, dövülerek öldürülmesini protesto etti.

ANKARA

Akıncılar Derneği Genel Başkanı Mehmet Tellioğlu, Hüsnü Sarıoğlu’nun Çalışma Bakanlığı’nda namaz kıldığı için, dövülerek öldürülmesini şiddetle protesto etmiştir.

“Kiralık katiller, yeni bir cinayet daha sergilediler. Mevcut iktidar, her gün gözler önünde cereyan eden anarşik olaylara, seyirci kalmaktadır. Bu arada iktidar, yüzlerce insanın işine son vererek, kıyım yapmaktadır.

Daha dün Çalışma Bakanlığı’nda, kanunlar hiçe sayılarak, hiçbir mesnede dayanmadan, suçu sadece ‘Müslüman olmak’ olan, birçok inanan memur şu kış gününde,  işinden edilirken; bunlar da yetmiyormuşcasına, dün akşam; 28 yıl Çalışma Bakanlığı’na hizmet etmiş, emekli memur Hüsnü Sarıoğlu, arkadaşlarını ziyarete geldiği Çalışma Bakanlığı’nd,a mescide girip namaz kıldı diye, bugünkü iktidarın kiralık katilleri tarafından dövülerek, şehid edilmiştir.

Hüsnü Sarıoğlu’na rahmet niyaz ederken, yakınlarına ve bütün Müslümanlara sabır tavsiye ediyorum.

Biz Akıncılar olarak, insanları batıla karşı birlik olmaya çağırıyoruz. İnanan insanı, inancından dolayı tahribe yönelen zulme karşı, uyanık olmaya çağırıyorum.

İnananların birliği, her türlü küfrün ve zulmün sonu olacaktır.”

Kaynak: Milli Gazete – 4 Şubat 1979 Sayfa: 1

 

husnusariogluhaber

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.