BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

İSMAİL EMEKÇİ

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

İsmail Emekçi    3 Mart 1978 Giresun

Giresun'un Bulancak İlçesi’nde önceki akşam, Gıcıklı Camii’nde kılınan yatsı namazından çıkanlara, bilinmeyen kişilerce açılan yaylım ateşi sonunda, 2 kişi ölmüş; Erzurum’da da sağcı bir grubun saldırısına uğrayan bir öğrenci, 18 kurşunla can vermiştir.

 

GİRESUN’DA

Giresun Bulancak İlçesi Gıcıklı Camii Müezzini Hasan Beyaz ile demir hurdacılığı yapan İsmail Emekçi, önceki akşam yatsı namazından çıkıp, evlerine giderken, bilinmeyen kişilerce yaylım ateşine tutulmuşlardır. Olay sonunda İsmail Emekçi derhal ölmüş, Hasan Beyaz ise hastaneye kaldırılırken, yolda can vermiştir. Olaydan sonra kaçan, ateş açanlar saptanamamıştır.

Kaynak: Milliyet Gazetesi – 5 Mart 1978 Sayfa: 9

hasanbeyaz

hasanbeyazhaber

 

Gazete küpürlerini bize Kars’tan ulaştıran

Ergin Bulut’a teşekkürler.

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.