BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Tuncay Abbas 23 Haziran 1976 Tokat

 

MSP’li Abbas’ın yeğeni başı kesilerek öldürüldü

 

15 yaşındaki Tuncay Abbas’ın kafa derisi soyuldu.

TOKAT, THA

MSP Tokat Milletvekili Hüseyin Abbas’ın 15 yaşındaki yeğeni Tuncay Abbas, başı ve kolları kesilerek öldürülmüştür.

Tuncay Abbas’ın başı ve kolları gövdesinden ayrılmış, kafa derisi soyulmuş, gözleri oyulmuş vaziyette cesedi Haçdağı mevkiinde iki kaya arasında bulunmuştur. Tuncay, Abbas’ın kesik başının, gövdesinden 20 metre uzağa bırakıldığı bildirilmiştir.

İlgililer, cinayetle ilgili olarak çeşitli ihtimaller üzerinde durulduğunu açıklamışlardır.

 

 

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.