BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

Kamil Koç'ta Namaz Hazımsızlığı

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

kamilkocOnbinlerce yolcu taşıayn firma terminaldeki mescidi kapattı ve öyle bir gerekçe sundu ki kargalar bile güler(!) Ataşehir terminalindeki mescidi kaldıran Kamil Koç'a tepkiler büyürken, firmadan gelen açıklama çok düşündürücüydü.

 

Tüm Türkiye, yıllardır şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan Kamil Koç'un Ataşehir terminalindeki mescidin kaldırılmasıyla ilgili ilginç gerekçesini konuşuyor.

Her şey ,söz konusu terminaldeki namaz ve ibadet ihtiyacını gidermek için tahsis edilen mescidin kaldırılmasına tepki gösteren bir vatandaşın şikayetim var isimli sitede, düşüncelerini bildirmesinden sonra başladı.

CÜZDANIMI KAMİL KOÇ FİRMASINA KAPATIYORUM

Şikayetçi vatandaş, Kamil Koç firmasının mescidi daha kullanışlı hale getirmek yerine, kaldırmasından sonra ´'Bu hareketle firma Namaz kılan yolcu istemiyoruz.' demeye getirilmiş. Benden para kazanmak istiyorsanız önce bana, inancıma saygı göstermek zorundasınız. Bende artık firmanıza cüzdanımı kapatıyorum.´ diyerek protesto etmişti. 

KAMİL KOÇ HRİSTİYANLARA ÇİFTE STANDART OLMAMASI İÇİN MESCİDİ KALDIRMIŞ

Bu protesto karşısında tepkisiz kalamayan firma yetkililerinin verdiği cevap ilginç olduğu kadarda gülünçtü.

Geçen yerel seçimde Bursa belediye başkalığına adaylığını koyan iCHP Genel Başkan Yardımcısı Sena Kaleli´nin sahibi olduğu firma Ataşehir terminalindeki mescidi Hristiyanlara çifte standart olmasın diye kaldırdığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Yönetim Kurulu karar alarak mescidi kaldırdı. Kimi vatandaşlar söz konusu mescidin depo ihtiyacından dolayı kapatılarak depo haline getirildiğini belirtiyor. Bu ifadeler yanlıştır. Çünkü, mescit depo ihtiyacı olduğu için kapatılmadı. Çok farklı ibadethaneler var. Hıristiyan yolcuya ibadetini yapsın diye kilise açılmadığı için çifte standart olmasın diye mescit de kapatıldı. Din ve mezhepler arasında ayrıcalık olmasın istenildi.”

İzzet Taşkıran-sicakgundem.com

 

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.