BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

ABD Taliban'ı Kullanacak

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

talibanMezhebi farklılıkları kullanarak, olası İran'ı işgal planına karşı, yeni bir şeytanlık düşünen ABD, yine bildik adımlara başladı. İlk adımın Katar'da başlaması, dikkat çekici bir nokta...

 

Afganistan'da 2014 yılında çekilmeye hazırlanan Obama yönetimi, barış görüşmelerine zemin hazırlamak için, Taliban'ın Katar'da büro açmasına, onay verdi. ABD, Taliban'ı barış masasına oturmaya ikna etmek için "tartışmalı" bir karara daha, imza atıyor.

Bir dönem Taliban'ın savunma bakanlığını da yapan, Taliban üyesi Muhammed Fazıl, 2002 yılından beri ABD'nin Küba'daki askeri üssü Guantanamo'da tutuluyor.

 

BİNLERCE Şİİ'NİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU

Fazıl 1998-2001 yılları arasında, Afganistan'da binlerce Şii'nin ölümünden sorumlu tutuluyor. ABD Dışişleri Bakanlığı'nın gizli belgelerini yayınlayan Wikileaks'teki dökümanlara göre, Fazıl Afganistan'da 2001 yılında, bir cezaevindeki ayaklanma sırasında, CIA ajanı Johnny Michael Spann'ın öldürülmesinde, rol alan kişiler arasında yer aldı.

 

BEŞ TALİBAN İADE EDİLECEK

ABD'li üst düzey bir yetkili, Taliban ile Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai arasında yapılması planlanan barış görüşmelerinde, iki taraf arasında "güven köprüsü" kurmak için, Guantanamo üssünde tutulan, 5 Taliban üyesinin Kabil'e iade edileceği belirtildi. Yetkili, söz konusu Taliban üyelerinin serbest bırakılmayacağını, Afganistan'da gözaltında tutulacağını açıkladı.

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.