BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

MUHSİN MUSİLLİOĞLU

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Muhsin Musilioğlu  15 Aralık 1992 Diyarbakır

Kürdistan’da Şehidler Kervanı Sürüyor

DİYARBAKIR’DA BOMBALI SALDIRI

Bölgede Müslüman Halka ve işyerlerine yönelik saldırılar devam ediyor. 14 Aralık akşamı, Diyarbakır’ın Bağlar semtindeki Çevik Kuvvet Caddesi’nde, bir Müslüman’a ait market saldırıya uğradı. Akşam saat 17.30-18.00 sıralarında saldırıya uğrayan market, PKK’lılar tarafından, Molotof kokteyl ile kundaklanmak istendi. İçeride bulunan iki Müslüman, yanarak yaralandı. Yaralılardan birinin durumu, ağır olduğu için ve Diyarbakır’daki hastanelerde, yanık ünitesi bulunmadığından, Adana’ya nakledildi. Adana’da da yer olmadığı gerekçesiyle, kabul edilmedi.

ÇINAR’DA ÇATIŞMA

15 Aralık günü, Çınar’dan köye dönen Müslümanlarla, yolu kesip arama yapan PKK timleri arasında çatışma çıktı. Çatışmada iki Müslüman şehid olurken, iki PKK’lı öldürüldü, birisi de yaralandı.

Olay, şöyle gelişti: Üç Müslüman, akşam saatlerinde, ısrarlara rağmen köylerine gitmek üzere, Çınar’dan yola çıkarlar. Müslümanlar, 10 Km. mesafede bulunan Pıra Xan mevkiinde, arama ve kimlik kontrolü yapan PKK’lılarla karşılaşırlar. Müslümanlarla, PKK’lılar arasında çıkan çatışmada; Muhsin Musilioğlu ile Molla Hamdullah Andıç şehid olurken, iki PKK’lı öldürüldü, biri de yaralandı.

PKK özel timlerinin kimlik kontrolü yaptıkları yerde, daha önce alıkonulan 10-15 kişi fırsattan istifade kaçtılar. Bu kişilerin sonradan ‘Hizbullahiler bizleri, PKK militanlarının elinden kurtardı, onlar olmasaydı, bizleri öldüreceklerdi.’ Dedikleri söylendi. Alıkonulanlar arasında 12-14 yaşlarında çocuklar da bulunuyordu.

Çatışmada yaralanan Molla Hamdullah Andıç, köye ulaşmak için, yaralı olmasına rağmen, sarp yokuşu yürüyerek geçmek ister, anca ömrü vefa etmez ve kan kaybından vefat eder. Allah’ın rahmetine kavuşarak, şehidler kervanına katılır.

Abdullah MESUD/DİYARBAKIR

Kaynak: Yeryüzü – Ocak 1993 Sayı: 26 Sayfa: 4

muhsinmusillioglu

 

 

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.