BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

NURİ AK

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Nuri Ak

Seyid Molla Nuri Ak 8- 9 yaşından itibaren, medresede uzun yıllar okumuş, takvalı bir Müslüman’dı. Medrese eğitimi sonrasında, bir camide imamlık yapıyor, aynı zamanda Medrese ve evinde çocuklara Kurs veriyordu.

Molla Nuri M.T.T.B’ye bazen ziyaretlerde bulunurdu.

Evli ve üç çocuk babası olan Nuri ak, babası ile birlikte yaşamaktaydı. Küçük çocuğu henüz dünyaya gelmiş, daha kırk gününü doldurmamışken, kanlı eller tarafından bir gece, uyuduğu balkonda kurşunlanarak, şehit edilmiştir.

Tekbirlerle kaldırılan, kalabalık bir cenaze merasimi olmuştu.

Allah’u Teala (c.c) rahmetiyle yargılasın Şehidlerden kabul etsin İnşallah

 

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.