BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

OSMAN GÜNEŞ

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Osman Güneş  15 Ocak 1993 Silvan

Silvan’da Bir Şehid

15 Ocak 1993 günü, Silvan’da Osman Güneş isimli bir Müslüman, şehid edildi.

Tekel Mahallesindeki evinden, işine gitmek üzere çıkan Osman Güneş kardeşimiz, sabahın erken saatlerinde, pusu kuran PKK özel timleri tarafından vuruldu. Şehid Hacı Biçer kardeşimiz de, aynı mahalled,e pusuya düşürülmüştü.

45 yaşlarında ve evli olan Osman Güneş, geçimini seyyar satıcılıkla sağlıyordu. Çevresinde, genç-yaşlı herkes tarafından sevilen bir şahsiyetti.

Gönül verdiği İslam davasında, Allah taraftarı olmanın Müslüman’a yüklediği bilinç ile, kafir ve zalimlere karşı tavrını geliştirmiş, zulme asla rıza göstermemişti. TC ve PKK özel timlerinin zulmüne karşı aldığı tavır, rabbimizin rızası içindi.

İmanının ve zalimlere boyun eğmez tavrının imzasını, şehid kanıyla atan kardeşimiz Osman Güneş, şehadetin kutlu olsun.

Yeryüzü/SİLVAN

Kaynak: Yeryüzü - Ocak 1993 Sayı: 27 Sayfa: 11

osmangunes

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.