BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

ŞAMİL YİĞİTSÖZLÜ

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Suruç Noteri Şamil Yiğitsözlü Kardeşimiz Şehid Edildi

Bugünler, Müslüman kanının, en fazla akıtıldığı günlerdir.

Dünyada, Türkiye’de bir takım küfür askerlerinin karşısına çıkan, yiğit İslamm Fedâileri; en âdî, en zalim ve Yunan Gâvuruna  Fatiha okutacak usûllerle, şehid ediyorlar.

23 Aralık 1978 Cumartesi günü, Urfa’nın Suruç İlçesi’nde Şamil Yiğitsözlü kardeşimiz, Komünistler tarafından şehid edildi.

İstanbul Hukuk Fakültesi’ndeki talebelik devresinde, atak ve doğru bildiğini haykırmakta tereddüt göstermeyen, bir insan olarak tanınıyordu.

Mezun olduktan sonra, bir ara avukatlık yapan Şamil Kardeşimiz, daha sonra Suruç Noteri olmuştu. 23 Aralık’ta saat 19.30 civarında, evine dönerken, Komünistlerin silahlı saldırısına uğramış ve hâdise İslamcı basını dahi, alâkadar etmemiştir.

 

Bu sessizlik, O’nun âhının yerde kalacağına delâlet etmez.

Gün olur, hesap sorar, hesap alırız. Kardeşimize Allah (C.C) rahmet etsin.

samilyigitsozluhaberi

İSLAMİ HAREKET DERGİSİ SAYI 12 SAYFA 12 HABERİ

islamihareket12.sayi

İSLAMİ HAREKET DERGİSİ - 1 Ocak 1978 Sayı: 12

islamihareket12.say12.sayfa

İSLAMİ HAREKET DERGİSİ-  Sayfa: 12

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.