BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

SADULLAH SEVİHAN

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Sadullah Sevihan            25 Ekim 1993 Silvan

 

Silvan’da Altı Şehid

 

Muhammed Şirin Demirdağ

Maşallah Yavuz

Sadullah Sevihan

Muhammed Suad Sütşurup

Hanefi Yavuz

Muhammed Cahid Sürur

 

16 Ekim tarihinde, Silvan’a bağlı Garsi Köyü’nde PKK’lılar, Muhammed Şirin Demirdağ isimli Müslümanı şehid ettiler. Aynı olayda, iki Müslümanı da yaraladılar. Şehid M. Şirin Demirdağ, 30 yaşlarındaydı.

22 Ekim’de ise Silvan’ın Başnik Köyü’ne gelen PKK timleri Maşallah Yavuz (14) ve Sadullah Sevihan (25) isimli Müslümanları, şehid ettiler.

Tarla işçisi olarak çalışan Müslümanlar, tarlada çalışmakta iken, PKK’lıların kurdukları pusuda, şehid düştüler. Ayrıca olayda, üç küçük çocuk da yaralandı. Şehidler Susa Köyü’ndeki şehidlikte toprağa verildiler. Bilindiği gibi Susa Köyü’ne yapılan bir PKK saldırısında, camide bulunan 10 Müslüman dışarı çıkarılmış, kurşuna dizilerek şehid edilmişlerdi.

Yine Silvan merkezinde 25 Ekim günü, 3 Müslüman daha şehid edildi. PKK timleri, bir kunduracı dükkânına düzenledikleri baskında, Muhammed Suad Sütşurup (22), Hanefi Yavuz (40) ve Muhammed Cahid Sürur (22) isimli Müslümanlar, şehid oldular. Olay sırasında, yoldan geçen iki kişi de, aynı saldırıda hayatlarını yitirdiler.

Kaynak: Yeni Yeryüzü – Kasım 1993 Sayı: 6  Sayfa: 7

 

sadullahsevihangirecek

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.