BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

SAMİ OLAÇ

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Sami Olaç           1978 Konya

Konya’da Yüksek İslam Enstitüsü Öğrencisi Bir Genç Öldürüldü

Malatya’da Bir Lise Öğrencisi Dini Konuda Tartıştığı Hacı Abdullah Köse’yi Yumruklayarak Öldürdü

 

KONYA- Konya’da Tevkifiye Caddesi’nde Muzaffer Olaç’a ait, av malzemesi satılan bir mağaza, dün gece saat 20.00 sıralarında soyulmuş, soygun sırasında dükkân sahibinin oğlu Yüksek İslam Enstitüsü öğrencisi Sami Olaç’ı da vurarak öldürmüşlerdir.

THA muhabirinin edindiği bilgiye göre, iki kişi oldukları sanılan soyguncular, saat 20.00 sıralarında mağazaya girmişlerdir.

Av tüfeği alma bahanesiyle, tüfeklerden birini alan, kimliği belirsiz soyguncular, kontrol edeceklerini ileri sürerek, tüfeğe mermi doldurmuşlardır.

Daha sonra meçhul iki soyguncu mağazada bulunan Muzaffer Olaç’ın oğlu Sami Olaç’a, ateş ederek öldürmüşlerdir.

Soyguncuların, daha sonra kasada bulunan 20 bin lirayı alarak, kaçtıkları öğrenilmiştir.

Emniyet Müdürlüğü ilgilileri olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü bildirmişlerdir.

Soygun sırasında öldürülen Sami Olaç’ın Konya Yüksek İslam Enstitüsü öğrencisi olduğu bildirilmektedir.

MSP Genel Başkanı Prof. Dr. Necmeddin Erbakan’ın, Olaç’ın ailesine bir telgraf göndererek, üzüntülerini bildirerek başsağlığı dilemiştir. Erbakan telgrafında olayların ülke bütünlüğünü hedef alan sinsi tertiplerin bir uzantısı olduğunu belirterek; Olaç, bu sinsi tertipleri bozmak için düşünen ve sinsi oyunlara karşı savaşan, mücahid bir kardeşimizdi demiştir.

 

MALATYA-Darende Lisesi’nde okuyan İrfan Altas adlı öğrenci, din konusunda tartıştığı Hacı Abdullah Köse adlı arkadaşını yumruklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanmıştır.

Darende Emniyet Amirliği’nden alınan  bilgiye göre, Ülkücü olduğu bildirilen lise öğrencisi İrfan Altas, Sağ eğilimli ve Öğretmen Lisesi mezunu Hacı Abdullah Köse ile din konusunda tartışma yaparken anlaşmazlığa düşmüştür. Tartışma birden kavgaya dönüşmüş ve İrfan Altaş, yumruklayarak Hacı Abdullah Köse’yi yere yıkmıştır. Ağır yaralanan Hacı Abdullah Köse, tedavi için götürüldüğü Ankara’da hastanede ölmüştür.

Kaynak: Yenidevir Gazetesi - 28 Ekim 1978 Sayfa: 1

samiolacyenidevir

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.