BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

SÜLEYMAN BORAN

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Süleyman Boran              20 Nisan 1979 Adana

Adana’da Vurulan İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Dün Öldü

… Adana’da iki kişinin silahlı saldırısına uğrayan İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Süleyman Boran dün hastanede öldü.

Reşatbey Mahallesi’nde, önceki akşam saat 18.30 sularında silahlı iki kişinin saldırısı sonucu ağır şekilde yaralanan İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Süleyman Boran, tedavi edilmekte olduğu Numune Hastanesi’nde ölmüştür.

Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul, Süleyman Boran’ın öldürülmesi olayı ile ilgili olarak, iki kişinin yakalandığını ve soruşturmanın sürdürüldüğünü söylemiştir.

Kaynak: Yenidevir Gazetesi – 21 Nisan 1979 Sayfa: 1

suleymanboran

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.