BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

ZEKİ ULUÇAY

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

zekilucayZeki Ulucay       

07 Ekim 1978 Malatya

Malatya'da Bir Şehid Daha

Malatya’da gencecik kardeşimiz Zeki Uluçay’ın şehadeti geç duyuldu.

İmam Hatip Lisesi 2. Sınıf talebesi olan Zeki Uluçay kardeşimiz, 7.10.1978 günü, kefereler tarafından boğularak katledildi. Hunharca katledilen kardeşimizin ağzına, daha sonra da toprak dolduran caniler hakkında polis, ‘İpucu’ bulamadı. Ama, polisin ipucu bulamamasını, kimse anormal karşılamadı.

Çünkü, Malatya halkı POL-DER’ci polislerin zulümlerine, yakinen şahid oluyor. Daha birkaç hafta evvel, bunlar tarafından kurşunlanan iki kardeşimiz, ciğerlerine saplanan kurşunlarla, hâlâ hastanede yatıyor.

Diğer taraftan, Malatya’da Müslüman halka karşı, Vali ve polislerin kasıtlı tavırları, tiksinti uyandırıyor.

Belediye seçimlerini, keyiflerine göre te’hir eden iktidar, merhum Hamid Fendoğlu kardeşimizin şehadetinden bu tarafa, şehrin üzerinde giriştikleri baskıları, her gün biraz daha şiddetlendirerek, devam ettiriyor. Komünistler, iktidarın himayesinde; sokaklarda, caddelerde halka gözdağı vermeye çalışıyor ve türlü tahriklere girişiyor.

Buna rağmen, Malatya’nın Müslüman halkı, kendilerine oynanmak istenen oyunun farkında. Dikkatle ve sessizce, bu kanlı iktidarın devrilmesini bekliyor.

Kaynak: Şura Gazetesi – 23 Ekim 1978 Sayı: 40 Sayfa: 4

Zeki Uluçay'ın Şehadet Haberi

zekiulucayhaberi

 

Şura Gazetesi - Sayı: 40

zekiulucaysura

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.