BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

YAVUZ ÖZKAYA

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Yavuz Özkaya    12 Ocak 1979 Adana

Adana’da bir İmam Hatip Lisesi öğretmeni öldürüldü

 

HABER MERKEZİ

Adana İmam Hatip Lisesi öğretmeni Yavuz Özkaya, dün sabah İstiklâl semtinde kurşunlanarak öldürülmüş, Oğuz Özkaya adlı kardeşi ağır yaralanmıştır.

Edinilen bilgiye göre, İmam Hatip Lisesi Fen bilimleri Öğretmeni ve sağ görüşe mensup Yavuz Özkaya, dün sabah saat 8.00 sıralarında, İstiklâl semtindeki evinden okula gitmek için, yanında kardeşi Oğuz Özkaya olduğu hâlde, ayrıldıktan kısa bir süre sonra, Erkek Lisesi yakınlarında kimlikleri belirlenemeyen kişilerin, tabancayla açtıkları ateş sonucu öldürülmüştür. Olayda Oğuz Özkaya ise ağır yaralanarak Numune Hastanesi’nde ameliyata alınmıştır.

Kaçan saldırganların kimliklerinin tesbitine çalışılmaktadır.

Kaynak: Milli Gazete - 13 Ocak 1979 Sayfa: 1

yavuzozkayagirecek

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.