BİR AYET

“Küçümseyerek, insanlardan yüz çevirme! Ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme! Zîrâ Allâh, kendini beğenmiş, övünüp duran kimseleri, aslâ sevmez! Yürüyüşünde tabiî ol! Sesini alçalt!..”      Lokmân Suresi, 18-19.

BİR HADİS

“Sadaka, maldan bir şeyi azaltmaz. Allahu Teâlâ, bir kulun şerefini (başkalarını) affı sebebiyle, mutlaka yükseltir. Allah için tevâzu eden kimseyi de, mutlaka yükseltir.”  Müslim, Birr, 69

sehidlerimiz

ZEKİ YILMAZ

User Rating: 0 / 5

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

Zeki Yılmaz  21 Ocak 1976 Ankara

 

1956 doğumlu olan Zeki Yılmaz, ortaokulu Şavşat’ta bitirdi. Çorum İlk Öğretmen Okulu’na sınavla girdi. Çorum’da bir kitap evine yapılan saldırı olayına, sağcı öğrencilerle birlikte adı karıştı. Sivas İlk Öğretmen Okulu’na gönderildi.

Zeki Yılmaz'ın Babası

 

Bu okulu bitirdikten sonra, kısa bir süre öğretmenlik yaptı Üniversite sınavlarını kazanarak, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tarih bölümüne kaydını yaptırdı. Fakültenin 1. sınıfındaydı 21.1.1976 Ankara Beşevler semtinde yolu kesilerek, bıçaklandı aldığı yaralardan kurtulamadı.

Zeki Yılmaz MHP'den MSP'ye geçmiş, bir genç olarak biliniyordu. Babası Harun Hoca Şavşat’ın Armutlu Mahallesi imamıydı.

Zeki Yılmaz'ın Şehid edilmesini haber veren Milliyet Gazetesi Küpürü

Bu bilgileri bize ulaştıran Kars Akıncılar'ından Ergin Bulut Kardeşimize teşekkürler

Güzel Söz

"Allah için can vermek, şereflerin en şereflisidir. Kim olursa olsun, buna mani olmayı düşünmek, istememek, en azından biraz bilinçli Müslüman için mümkün olmaz. İnsan cenneti arzulayacak, sen ona diyeceksin ki, gitme. Bu, Müslüman’ın yapacağı bir iş değil."              

İki Şehid Babası Hasan Öztürk

Copyright © 2010 Sehidlerimiz.com  -Sitedeki her türlü materyalin, içeriğin ve görsellerin her hakkı saklıdır, izinsiz kullanılamaz.

Please publish modules in offcanvas position.